مقایسه دستیار های صوتی مبتنی بر یادگیری ماشین

در طی سالهای اخیر دستیارهای صوتی جای خود را در تلفن های هوشمند و همچنین وسایل دیگر خانگی باز کرده اند. این نرم افزار ها که روز به روز پیشرفت می نمایند قابلیت درک عبارت های شنیداری خود را تا حد قابل توجهی با افزایش ظریفت ها پردازشی افزایش داده اند. در این ویدیو به مقایسه 4 دستیار صوتی گوگل، Siri، Alxa و Bixby پرداخته شده است.

 

در راستای ارزیابی صحیح تمامی نسخه بروزرسانی شده و اخرین تغییرات را شامل می شوند. همانطور که تصور میرود هر یک از این دستیار ها در حوزه مشخصی قابلیت بهتری از خود نشان می دهند.

بخش اول مقایسه با ارزیابی های اولیه و سوالات پایه همچون وضیعت آب و هوا و سوالات عمومی ریاضی و سوالات کاربردی هم چون قیمت سهام و ساعات کاری کسب آغاز می شود. در این بخش همه دستیار ها عملکرد نسبتا خوبی از خود نشان می دهند.

در مرحله دوم سوالات به هم پیوسته از دستیار ها پرسیده می شود به طور مثال نام ریس جمهور 44 امریکا و در ادامه سوالاتی مربوط به همین پاسخ. در این رقابت همانطور که انتظار می رفت و بر اساس ادعا های خود سازنده گوگل برنده بدون رقیب بود و می توان گفت که Bixby و Siri برای این کار ساخته نشده اند یا حداقل هم اکنون کارایی لازم در این نوع تعامل با کاربر را ندارند.

مرحله سوم بیشتر مربوط مربوط به فرامین درخواستی دستگاه بود و برای جذابتر شدن از فرامین ترکیبی نیز استفاده شد همه دستیار ها بر اساس قابلیت های دستگاه عملکرد مطلوبی داشتند ولی اینبار Bixby و Siri را می توان برنده این مرحله دانست.